fbpx

Povislá kůže na pažích nemusí být problémem jen starších žen. Trápit může kohokoliv. A zatímco posilování břicha či hýždí je mezi ženami velmi populární, na paže se velmi často zapomíná. A to je právě chyba. Jen správnou péčí o ně je možné oddálit dobu, kdy se u lidí objeví takzvané netopýří ruce. 

Povislé paže? Díky pokročilým kosmetickým procedurám přestanou být problémem. Zlepšete stav své pokožky a zbavte se svých “netopýřích rukou”.

Povislá kůže na pažích nemusí být problémem jen starších žen. Trápit může kohokoliv. A zatímco posilování břicha či hýždí je mezi ženami velmi populární, na paže se velmi často zapomíná. A to je právě chyba. Jen správnou péčí o ně je možné oddálit dobu, kdy se u lidí objeví takzvané netopýří ruce. 

Povislé paže? Díky pokročilým kosmetickým procedurám přestanou být problémem. Zlepšete stav své pokožky a zbavte se svých “netopýřích rukou”.

Příčiny povislé kůže na pažích

Bojíte se vzít si tričko s příliš krátkými rukávy, protože se stydíte za své povislé paže? Povislá kůže na rukou není jen problém žen, které se vyhýbají fyzické námaze a posilování. Může trápit maminky po porodu i docela mladé dívky. Příčin, proč se tento problém objevuje, je několik.

Mezi nejznámější příčiny povislé kůže na pažích patří:

 • ztráta elasticity kůže,
 • úbytek svalové hmoty,
 • úbytek váhy,
 • stárnutí,
 • genetika.

Jak na povislou kůži na rukou? Nejlepší je snažit se o zdravý životní styl bez radikálních změn na váze. Velké váhové skoky neprospívají zdraví ani vaší kůži.

1

Profesionální metody zpevnění povislé kůže na pažích

Dobrou zprávou je, že to, jak budou vaše paže vypadat, záleží z větší části na vás a vašem chování. Pomocí cvičení na povislé paže a zdravé, pestré stravy vašemu vzhledu velmi prospějete. Vylepšit stav svých rukou však můžete i různými kosmetickými procedurami, které nastartují ty správné procesy v těle.

Mezi nejúčinnější kosmetické procedury zaměřené na povislé paže lze určitě zařadit tyto:

Endosphéres terapie

Jak zatočit s povislou kůží na pažích? Metody, cviky a rady pro pevnější paže obrázek 3

Endosphéres terapie zlepší průtok krve i lymfy, odstraní celulitidu, zlepší kvalitu pokožky a zformuje tělo. Probíhá pomocí speciálního přístroje, který skrze vibrace působí na kůži i tkáně. Je proto vhodná i v případě, kdy trpíte bolestmi svalů, kloubů či nespavostí. 

Vakuová radiofrekvenční masáž

Jak zatočit s povislou kůží na pažích? Metody, cviky a rady pro pevnější paže obrázek 5

Další možností je vakuová radiofrekvenční masáž. Ta bezbolestně zlepšuje stav pokožky, zbaví vás přebytečného tuku, zformuje tělo a zlepší krevní oběh. Pokud vás kromě povislé kůže na pažích trápí i otázka, jak se zbavit strií, odpovědí může být právě tato procedura. 

Další z možností, jak odstranit povislé paže, může být i LPG masáž. Ta je přímo zaměřena na odstraňování přebytečného tuku z těla pomocí speciálních válečků, kterými se přejíždí po problematických partií. 

Radiofrekvenční lifting těla - lifting paží

Jak zatočit s povislou kůží na pažích? Metody, cviky a rady pro pevnější paže obrázek 9

Radiofrekvenční lifting těla aktivuje tvorbu kolagenu. Tím se zpevní struktura pokožky, což je přesně to, co potřebujete. I lifting paží může být tedy odpovědí na otázku, jak na povislé paže. 

Další možnosti, jak se zbavit povislé kůže na pažích

Existují ještě další možnosti, jak zpevnit povislé paže. Mají však spíše preventivní charakter, a než se dopracujete k výsledkům, budete potřebovat čas a trpělivost.

Mezi další možnosti, jak se zbavit povislých paží, se řadí: 

  • Speciální krémy - nejvhodnější jsou ty, které podporují pevnost pokožky. Například ty s koenzymem Q10 nebo vitamínem C.
  • Správná výživa a hydratace - zaměřte se na ryby, luštěniny, drůbeží maso, špenát či brokolici. Nesmíte zapomenout ani na pravidelný pitný režim. 
  • Využití kompresních rukávů - ty slouží nejen ke zlepšení proudění krve a lymfy, ale i jako prevence dalšímu poklesu kůže.
  • Speciální cvičení - provádění cviků zaměřených na zpevnění paží přináší dobré výsledky. Chce to však pevnou vůli a vytrvalost. Cviky na povislé paže s činkami jsou obzvláště účinné. 
  • Kontrastni sprcha - střídání studené a teplé vody během sprchování podporuje prokrvení a tím i zpevnění pokožky. Kontrastní sprcha stimuluje kolagen a může pomoci zlepšit její pružnost.
2

Pokud se chcete vyhnout netopýřím rukám, je vždy lepší začít s předstihem. Zlepšení stavu lze dosáhnout pomocí kosmetických procedur, zdravým životním stylem a hlavně cvičením zaměřeným na tyto problematické partie. 

Trápí vás povislá kůže na rukou?

Nehledejte řešení sami. Nechte efektivní řešení na odbornících.

Pomohou cviky na povislé paže vytvarovat krásné ruce?

Cvičení na povislé paže s činkami i bez může být efektivním způsobem, jak se zbavit povislých rukou. Můžete jej provádět v jakémkoliv věku, ale čím dříve začnete, tím větší efekt to bude mít. Je však třeba trpělivosti a disciplíny. Stačí i několik minut denně, ovšem dlouhodobě. Dbejte také na správné provedení a dýchání. Pro opravdu efektivní cvičení je proto lepší zvolit trenéra, který dohlédne na bezpečné a vhodné provedení cvičení.

V boji s povislými pažemi tedy pomůže cvičeni a posilování. Ale v určitém věku tyto metody již nejsou dostačující, a je potřeba zařadit do svého režimu speciální procedury, které pomáhají přímo na daný problém.

Tipy, jak zpevnit povislé ruce, pro ty, co neradi cvičí

Pokud vás nebaví cvičit, můžete si k pevným a vytvarovaným rukám pomoci i tak, že budete nosit těžké tašky s nákupem či propadnete hnětení těsta. Takže rychle do obchodu pro zásoby.

Metody, jak odstranit povislé paže chirurgicky

Pokud se podíváte na téma povislých paží do diskuzí, sousloví povislé paže a operace se tam objevuje velmi často. Nejčastěji se mluví o brachioplastice, tedy odstranění přebytečné kůže. Aby byl výsledek dokonalý, většinou se kombinuje ještě s liposukcí.

I zde se připravte na důkladnou konzultaci s lékařem. A protože se jedná o vážný zásah do vašeho organismu, vždy věnujte čas výběru kvalitního pracoviště. Velkou nevýhodou tohoto zákroku jsou viditelné jizvy, které vám po něm zůstanou.

3
4

Babské rady a tipy na zpevnění paží

Zpevnění pokožky a zlepšení elasticity těla je cílem mnoha lidí, kteří hledají přírodní a šetrné způsoby, jak se vypořádat s problémem povislé kůže na pažích.

Když jde o zpevnění paží, mohou se objevovat různé babské rady a tipy, ale celkově je důležité brát v úvahu, že zpevnění paží může být komplexním procesem a neexistuje jedno univerzální řešení pro všechny.

Babské rady pro zpevnění paží nejsou bohužel vždy spolehlivým řešením. Mohou být někdy založeny na tradici a zdánlivě osvědčených postupech, ale mohou chybět vědecké důkazy o jejich účinnosti.

I když existuje mnoho metod, je však důležité si uvědomit, že konzultace s odborníkem hraje klíčovou roli při dosahování efektivních výsledků. Poradí vám s výběrem vhodné domácí péče a poskytne přesnější rady a tipy.

Závěr

Jak na povislou kůži na pažích? Nejvíce pomáhá cvičení, ale to bohužel hlavně v době, kdy vás ještě tento problém netrápí. Už netopýří ruce máte? Ani v tomto případě není pozdě na alespoň částečnou nápravu.

Pohyb, správně prováděné cviky na zpevnění horních končetin a zdravý jídelníček mohou být základem toho, aby se pružnost vaší kůže zlepšila a zároveň vydržela pružná co možná nejdéle.

Existují však i pokročilé techniky, které vám stav pokožky dokáží zlepšit. Odborníci v kosmetickém salonu Ketrin Esthetic vám najdou přesně tu proceduru, která vám podpoří formování problematických partií těla či pomůže získat zpět ztracenou elasticitu a pevnost kůže.

5

Nenechte se omezovat tím, že se stydíte ukázat paže

Vaše ruce už nemusíte déle skrývat. Netrapte se povislou kůží, když řešení existuje!