fbpx

Jen máloco dokáže utajit náš skutečný věk tolik jako zářivá pleť a svěží vzhled očního okolí. Osvojte si i vy několik triků pro mladistvý a jasný výraz! Máme pro vás několik účinných metod, osvědčených tipů a rad profesionálů, jak se zbavit kruhů pod očima

Nezanedbávejte péči o sebe. Mějte vždy upravenou a pěstěnou pleť - budete si jistá sama sebou v každé situaci.

Jen máloco dokáže utajit náš skutečný věk tolik jako zářivá pleť a svěží vzhled očního okolí. Osvojte si i vy několik triků pro mladistvý a jasný výraz! Máme pro vás několik účinných metod, osvědčených tipů a rad profesionálů, jak se zbavit kruhů pod očima

Nezanedbávejte péči o sebe. Mějte vždy upravenou a pěstěnou pleť - budete si jistá sama sebou v každé situaci.

Co jsou to kruhy pod očima - příčiny a typy kruhů pod očima

Tmavé kruhy pod očima se nevyhýbají nikomu. Trápí ženy a muže, v mladším i zralém věku. Jaké jsou tedy příčiny vedoucích k jejich vzniku?

Vše vychází ze specifického charakteru kůže v očním okolí. Ta je velmi citlivá a tenká, jedna z nejtenčích, kterou na těle máme. Proto je relativně průsvitná. Tato oblast je zároveň bohatě cévně a mízně zásobená, má hustou síť žilek a lymfatických žláz.

Krevní a lymfatická mikrocirkulace je ale v očním okolí velmi pomalá, proto se tu krev i toxiny mohou nahromadit a způsobit tmavší zbarvení pokožky.

1
2

To samé dokáže zapříčinit i nahromadění tuku a vody v této oblasti. V krajním případě tmavé kruhy a váčky mohou poukazovat na probíhající onemocnění či jinou zátěž organismu.

Jsou doprovodným projevem poruch funkce štítné žlázy, žlučníku nebo cévního a mízního řečiště, dále pak žaludečních či jaterních potíží, alergií a hormonálních výkyvů.

Zde uvádíme přehled těch nejčastějších faktorů, které při vzniku tmavých kruhů pod očima hrají roli:

 • Nedostatečný příjem tekutin
 • Zadržování vody a tuku
 • Genetické předpoklady
 • Špatný životní styl - kouření, alkohol, ponocování
 • Nevhodný jídelníček - těžká smažená jídla, přemíra soli
 • Onemocnění 
 • Dráždění pokožky
 • Časté mnutí očí 
 • Stres a život ve znečištěném prostředí 
 • Přibývající věk
 • Špatný krevní oběh
 • Dlouhé sledování obrazovek a displejů 
 • Alergie 
 • Nadmíra sluníčka
 • Stavba lebky a hloubka uložení očí
3

Rozlišení různých typů kruhů pod očima a jejich charakteristiky

Rozeznáváme dva typy kruhů pod očima - s tmavší pigmentací (černé kruhy pod očima) a s prosvítajícími cévami, pro něž je typický fialový barevný nádech. V tomto případě je na vině především náš životní styl, nevhodná péče, nemoci nebo genetika. Propadlé kruhy pod očima jsou pak zcela odlišné - jejich příčinou je stavba lebky a hlubší uložení očí v jamce. I na jejich vzhledu je ale možné zapracovat.

Jak vylepšit stav vaší pleti?

Jedině komplexním přístupem a strategií navrženou na míru vašim potřebám. Svěřte se do rukou opravdových profesionálů.

Profesionální metody odstranění kruhů pod očima

Existuje hned několik profesionálních metod a léčebných postupů, které vám s odstraněním kruhů pod očima pomohou. Využít k nim můžete nejmodernější přístrojová ošetření pleti zaměřená na její omlazení, lepší prokrvení a sjednocení barevného tónu.

Principem mezoterapie je využití přirozené schopnosti pokožky k autoregeneraci. Ošetření dokáže stimulovat tvorbu nových buněk, čímž podpoří celkové zesílení pleti.

Aktivní séra, která působí na zesvětlení kruhů a vyhlazení vrásek, zapracováváme přístrojem dermapen se speciálním sterilním nástavcem, takto zajistíme netraumatické ošetření dané oblasti.

Tato technika je výborná tím, že nedochází ke vzniku modřin, jak to můžeme sledovat u klasické techniky, kdy je použita jehla.

Ošetřující kůra bioplasma

Jak se zbavit kruhů pod očima: Účinné metody, osvědčené tipy a profesionální přístupy pro svěží a jasný vzhled očního okolí obrázek 5

Ošetřující kůra bioplasma řeší 10 nejvýraznějších projevů stárnutí pleti, mezi ně řadíme i její barevné změny. Při této proceduře používáme přírodní látky extrahované z mořských řas v kombinaci s bylinnými přísadami. 

Ošetření pleti Nutri Peptide

Jak se zbavit kruhů pod očima: Účinné metody, osvědčené tipy a profesionální přístupy pro svěží a jasný vzhled očního okolí obrázek 7

Sjednocení barvy a jasu pleti, redukce vrásek, zlepšení tonusu pokožky i stimulace tvorby kolagenu a elastinu - to vše získáte díky ošetření pleti Nutri Peptide. Tato luxusní procedura dokáže vzhled tmavých kruhů výrazně zlepšit.

Karboxyterapii lze využít pro omlazení pleti, v boji proti akné, ale i dvojité bradě. Tato technologie s širokospektrálním využitím rovněž podporuje omlazení očního okolí. Minimalizuje nejen kruhy, ale i váčky tím, že zlepší prokrvení této oblasti. 

Mikrojehličková radiofrekvence napomáhá nastartovat vlastní regenerační mechanismy pokožky. Kromě toho redukuje tukové váčky v okolí očí a napomáhá tak k mladšímu vzhledu této partie.

Mikroproudová terapie

Jak se zbavit kruhů pod očima: Účinné metody, osvědčené tipy a profesionální přístupy pro svěží a jasný vzhled očního okolí obrázek 13

Mikroproudová terapie omlazuje pokožku pomocí pulzního proudu. Ten má příznivý vliv nejen na svaly a kožní buňky, pozitivně také ovlivňuje funkci lymfatického a krevního systému.

Kdy vyhledat lékaře?

Pokud úprava denního režimu a cílená kosmetická péče nevedou ke kýženému výsledku, je na místě vyhledat lékaře. Ten diagnostikuje případné zdravotní problémy.

Varovnými signály by pro vás měly být:

  • Žluté zbarvení kruhů 
  • Výrazné zhoršení v krátkém časovém období 
  • Přítomnost otoků očí a obličeje 
  • Nesymetrické kruhy
  • Jejich náhlé objevení se bez zjevného důvodu
4

Dopřejte si pro sebe to nejlepší

Prémiová ošetření pleti jsou dostupná v Ketrin Esthetic Centr za skvělé ceny.

Krémy a kosmetika pro redukci kruhů pod očima

Pro upevnění a maximalizaci výsledků je vhodné podpořit profesionální ošetření na estetické klinice také správnou domácí péči. Ke zmírnění tmavých kruhů vám mohou pomoci kvalitní krémy, séra a korektory.

✓ Krémy na kruhy pod očima

Doporučit lze tzv. roll-ony pro precizní aplikaci. Tyto krémy zchladí i zklidní zároveň. Oční krémy pro denní i noční aplikaci by měly obsahovat kyselinu hyaluronovou přispívající k hydrataci a omlazení této oblasti. Sáhnout můžete také po očním krému s kofeinem.

✓ Séra

Zaměřte se na séra pro hydrataci a obnovu pleti. Ideální jsou ta s kolagenem a kyselinou hyaluronovou. Skvěle fungují i vitamíny C, K a E, které napomáhají sjednotit barevný tón pleti.

✓ Korektory

Zakrýt tmavé kruhy vám pomohou BB krémy, korektory, rozjasňovače nebo make-upy. Vždy sáhněte po produktech určených pro aplikaci v okolí očí, ať předejdete jejich podráždění. Pokud používáte korektor, jeho barvy vybírejte podle nádechu kruhů pod očima. Jsou-li modré až nafialovělé, nejlépe je neutralizuje žlutý či broskvový korektor. Černé a hnědé zamaskujete nejlépe oranžovým odstínem.

Jak na kruhy pod očima - babské rady a domácí metody

O tom, jak na pytle pod očima a tmavé kruhy, věděly své i naše babičky. Babské rady ohledně kruhů pod očima můžou být lákavé, ale je důležité poznamenat, že s klidem je nemůžeme doporučit.

Tyto tradiční přístupy mohou mít své místo v minulosti, ale ne vždy jsou vhodným nebo efektivním řešením pro dnešní péči o pokožku. Některé z těchto babských rad zahrnují používání bramborových plátků nebo okurek, masáže či čajových sáčků.

Ačkoliv tyto metody mohou poskytnout dočasnou úlevu nebo okamžitý pocit osvěžení, nemusí řešit hlavní příčiny problému s kruhy pod očima.

5
6

Místo používání těchto tradičních postupů můžete zvážit modernější a vědecky ověřené metody péče o pleť, včetně speciálních očních krémů a sér navržených pro redukci kruhů pod očima.

Tyto produkty často obsahují aktivní složky, jako je kyselina hyaluronová, retinol nebo peptidy, které byly zkoumány a potvrzeny jako účinné při zlepšování vzhledu pokožky kolem očí.

Pokud máte vážné obavy ohledně kruhů pod očima, mějte na paměti, že nejlepší volbou může být konzultace s odborníkem na péči o pleť, kteří vám mohou poskytnout přesné rady a vybrat vhodné postupy a produkty, které budou nejlepší pro vaše konkrétní potřeby a typ pleti.

Naší prioritou jsou vaše výsledky

Důvěřujte Ketrin Esthetic Centr a změňte svůj obraz k lepšímu.

Další tipy, co na kruhy pod očima

Nechme teď stranou kosmetické přípravky a procedury. K jasné a zářivé pleti vám mohou pomoci i malé změny ve vašem každodenním životě. Tady je pár tipů:

✓ Doplňte vitamíny a minerály

Vsadit na pomoc vitamínů a minerálů je vždycky dobrý nápad. Spojenci zářivé pleti jsou zejména vitamíny E, D, K, A a B12. Jednou z příčin tmavých kruhů je i špatný stav kapilár v této oblasti. Rutin je látka, která zpevňuje stěnu cév a pomáhá vám tak zkrásnět zevnitř. Jeho cenným zdrojem je pohanka. Další potraviny, které pokožku rozzáří, jsou ty bohaté na vitamín C a kyselinu listovou. Zařaďte tedy do svého jídelníčku listovou zeleninu, citrusy, avokádo nebo ořechy.

✓ Nepřehánějte to s alkoholem

Tmavé kruhy pod očima jsou mnohdy spojené se špatnou funkcí jater a ledvin. Nadměrná konzumace alkoholu jejímu zlepšení rozhodně nepřispívá.

✓ Jezte méně soli

Pokud rádi hodně solíte, říkáte si hned o několik problémů. Nadměrné množství soli organismus zatěžuje, především vystavuje enormní zátěži trávení, ledviny a celý krevní a lymfatický systém. To se projevuje mimo jiné právě i otoky a nevzhlednými váčky.

✓ Dodržujte pravidelný pitný režim

Dehydratovaná pleť má k tvorbě tmavých kruhů vždy o krůček blíž. Nezapomínejte na dostatečný denní příjem tekutin!

✓ Pomůže speciální masáž

Právě nedostatečné prokrvení okolí očí je jednou z nejčastějších příčin vzniku tmavých skvrn. Podpořte cirkulaci krve mikromasáží, ať už v kosmetickém studiu či doma. Jemnou masáž provádějte bříšky prstů směrem od vnitřního očního koutku k vnějšímu.

✓ Spánek léčí

Samozřejmě, že každý máme trochu jiný biorytmus, ne vždy se do postele dostaneme před půlnocí a nespíme 8 hodin. Dostatečný spánek je však základem regenerace těla, který se projeví také na vzhledu vaší pleti. Dbejte proto na zdravou spánkovou hygienu.

✓ Buďte více offline

Na vzhled očního okolí má obrovský vliv také to, zda oči necháváte odpočívat. Pokud se celý den díváte v práci do monitoru počítače a o volném čase pak skrolujete telefon nebo se díváte na televizi, vaše oči jsou neustále namáhané. Jestliže čas strávený před obrazovkou nebo displejem nedokážete omezit, alespoň regulujte modré světlo těchto zařízení.

✓ Pomůže i detoxikace ledvin a jater

Zhoršení stavu pleti, včetně jejího ztmavnutí kolem očí je jeden ze signálů, že s ledvinami či játry není něco v pořádku. Zaměřte se na jejich očistu a obnovu mikrobiomu střev. Výborně poslouží potraviny jako kysané zelí, kvašené mléčné výrobky či extrakty z bylinek - ostropestřec, zlatobýl a lichořešnice.

✓ Dopřejte si pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu

Psychické vypětí, stres, náročná práce nebo naopak sedavé zaměstnání? Pokud je vám to blízké, pak vězte, že se vaše tělo pravděpodobně nedostatečně prokrvuje. Není jednodušší způsob, jak to napravit, než fyzická aktivita nejlépe na čerstvém vzduchu. Vždyť i pobyt ve znečištěném či zakouřeném prostředí přidělává vašim játrům a žlučníku další práci navíc.

Pro krásu nemusíte trpět

Specializujeme se na neinvazivní, popřípadě miniinvazivní zákroky s minimální rekonvalescencí, které přinášejí šokující výsledky.

Jak se zbavit kruhů pod očima - diskuze

Snažili jste se najít nejúčinnější řešení kruhů pod očima na nejrůznějších internetových fórech? Pak víte, že co uživatel, to jiná, zaručenější rada. Pravda je taková, že existuje mnoho příčin tohoto estetického nedostatku. A každá z nich má své vlastní řešení.

Pro někoho je dostačující úprava životního stylu. Někdy je potřeba profesionální pomoci kosmetologa a vhodné nastavení beauty rutiny. Jindy se záležitost neobejde bez pomoci lékaře.

7
8

Shrnutí na závěr

Řešení nedostatků pleti by se nikdy nemělo ubírat cestou nasazení univerzálních postupů. I v případě tmavých kruhů pod očima byste se měli nejdříve zaměřit na jejich samotnou příčinu a následně vybrat nejvhodnější řešení podle individuálních potřeb a preferencí vaší pokožky.

Pokud nechcete ztrácet čas ani peníze, doporučujeme vám se s tímto problémem obrátit na Ketrin esthetic centr. Provedeme diagnostiku vaší pleti v souvislostech s vašimi návyky i životním stylem a vytvoříme vám strategii péče o pleť na míru.

Individuální přístup, prémiové vybavení a široký výběr ošetření - to vše na vás čeká v Ketrin Esthetic Centr

Kontaktujte nás, pomůžeme vyřešit problémy s pletí i vám.