fbpx

Jak se zbavit pih? Také vám přijde, že pihy nejsou vůbec roztomilé? Je pro vás léto, návštěva venkovního bazénu nebo dokonce dovolená u moře hororem, který dokáže, co se pih týče, radikálně změnit vaši vizáž? Nesnášíte být za pihovatou holčičku? Upřednostňujete raději pokožku s minimem pih? Zde je pár tipů, jak se jich zbavit. 

Nenechte si pihami zničit letní radovánky. Pomocí odborných procedur lze pihy nejen šetrně odstranit, ale i zlepšit stav vaší pleti. Co vy na to?

Jak se zbavit pih? Také vám přijde, že pihy nejsou vůbec roztomilé? Je pro vás léto, návštěva venkovního bazénu nebo dokonce dovolená u moře hororem, který dokáže, co se pih týče, radikálně změnit vaši vizáž? Nesnášíte být za pihovatou holčičku? Upřednostňujete raději pokožku s minimem pih? Zde je pár tipů, jak se jich zbavit. 

Nenechte si pihami zničit letní radovánky. Pomocí odborných procedur lze pihy nejen šetrně odstranit, ale i zlepšit stav vaší pleti. Co vy na to?

✓ Genetika

Nejčastější důvodem vzniku pih bývá dědičnost. Někdo má prostě mnohem větší dispozice k tomu, že se mu pihy budou přirozeně tvořit víc, ať bude dělat cokoliv.

✓ Vliv slunečního záření

Sluneční záření stimuluje tvorbu melaninu. A tedy velmi přispívá ke vzniku pih. Pokud tedy přemýšlíte, jak odstranit pihy, snažte se nedat slunci šanci, aby jich vytvořilo ještě více.

✓ Hormonální nerovnováha

Věděli jste, že za vznikem pih může stát i hormonální nerovnováha? Problematické je hlavně období dospívání a těhotenství.

Typy pih a jejich odstranění

Pih existuje několik typů. Ty nejznámější jsou hnědé, které vznikají hlavně díky působení sluníčka. Setkat se lze i s pihami červenými. Důvody jejich vzniku nejsou úplně jisté, ale spíše než se sluníčkem mají spojitost se špatně fungujícími cévami.

Jak odstranit červené pihy?

Červené pihy se objevují hlavně v těhotenství. Přemýšlíte-li, jak se zbavit červených pih, častým řešením bývá jejich odborné odstranění pomocí laseru.

Jak odstranit vystouplé pihy?

Při řešení otázky, jak odstranit vystouplé pihy, je vždy důležité navštívit odborníka. Mateřské znaménko je něco jiného než piha a může skrývat potencionální zárodek melanomu. O tom, jak odstranit vystouplé pihy doma, proto raději vůbec neuvažujte.

05 (1)

Dermatologické možnosti, jak se zbavit pih - nejjistější cestou k odstranění pih je profesionální ošetření

Je jedno, zda přemýšlíte, jak odstranit stařecké pihy, či jak se zbavit pih v obličeji nebo na těle.  Specializované ošetření bude vždy efektivnější a jistější možností, než se jich snažit zbavit doma svépomocí. 

Možnosti, které nabízí profesionální ošetření

 • Mezoterapie - moderní metoda, která vám pomůže zbavit se nejen pih, ale i strií, jizev a další defektů pleti. A ještě vám pokožku omladí.
 • Terapie přístrojem IPL - má mnohé využití. Dokáže i rozložit pigment melanin, který tvoří pihy. A to je přesně to, proč je tak úspěšný v jejich redukci.
 • Chemické peelingy - dokáží sjednotit tón pokožky, zjemnit jizvy po akné i omladit váš vzhled.
05 (2)

Chcete mít jednotnou, omlazenou pleť bez pih či jizviček?

Nepřemýšlejte nad tím, jak odstranit pihy doma. Svěřte se do rukou odborníků. Výsledky budou jistější.

Kosmetické produkty proti pihám

Pomoci s odstraněním pih mohou i různé krémy a séra, která lze běžně zakoupit. Abyste se dočkali výsledků, vždy je potřeba kupovat ty kvalitní.

Klíčové složky a látky, které pomáhají redukovat pihy

 • Retinol
 • Kyselina askorbová (vitamín C)
 • Kyselina glykolová

Vždy je důležité věnovat svůj čas tomu, abyste koupili skutečně kvalitní produkt. A také jej uměli dobře užívat. Krémy s retinolem dokáží pihy opravdu redukovat, ovšem je nutné je užívat velmi pečlivě, protože při nadměrném použití, dokáží pleť i poničit.

Stejně tak je dobré využívat krémy, které působí jen v místě, kde jsou pihy. Jinak můžete dospět k tomu, že kromě pih zesvětlí i celý obličej, což váš problém nevyřeší. 

Proto i v tomto případě je vždy lepší se obrátit na odborníky, kteří vám mohou lépe poradit, jak se problému zbavit. Nemusí se jednat jen o pihy. Dobře zvolený kosmetických salon dokáže vyřešit nadbytečné pihy, ale i poradí jak se zbavit jizev po akné či jak omladit pleť.

05 (4)

Přírodní domácí prostředky, jak se zbavit pih - babské rady

Zdánlivě atraktivními způsoby, jak se zbavit pih doma, mohou být babské rady. Avšak vzhledem k riziku alergických reakcí na konzervanty v produktech určených ke konzumaci, nedoporučujeme tato opatření.

Příkladem takových rad je citrónová šťáva, která má sjednocující účinky na pokožku, ale citlivá pleť může negativně reagovat. Takže citronová šťáva za nás na obličej rozhodně nepatří!

Bělící účinky mají i složky jako máta peprná, kurkuma, čočka a husté mléko. Oblíbená je jogurtová maska s medem, která postupně bledne pihy a sjednocuje pleť. Ale ani tyto rady z hlediska možných alergických reakcí nedoporučujeme.

Pokud tedy hledáte opravdu bezpečný a účinný způsob, jak se zbavit pih, je nejlepší toto konzultovat s odborníkem.

Nechce se vám čekat?

Zbavte se pih efektivně, rychle a přesto šetrně.

Prevence a péče o pokožku s ohledem na pihy

Prevence vzniku pih je jednou z nejúčinnějších metod, jak se zbavit pih. Když totiž jejich vznik minimalizujete, nebudete se mít v budoucnosti čeho zbavovat. A jak se tedy vzniku pih vyvarovat?

Ochrana před slunečním zářením

Klíčový preventivní krok proti pihám je prostá ochrana proti slunečnímu záření. Díky tomu lze vznik pih opravdu zredukovat. Důsledná ochrana má i další výhody v podobě pomaleji stárnoucí kůže. Také vás ochrání proti vzniku rakoviny kůže. A jak si pleť chránit?

 • Používejte ochranné UV krémy.
 • Vyvarujte se nadměrného slunění a opalování. 
 • Vyhýbejte se sluníčku kolem doby polední, kdy jsou paprsky nejintenzivnější.
 • Noste klobouky nebo kšiltovky.
05 (5)
05 (6)

Správná péče o pokožku a výběr vhodných produktů

Další věcí, která by se neměla zanedbávat, je výběr vhodných kosmetických produktů. Velmi oblíbené jsou různé obklady nebo masky, které dokáží pleť vyživit a zároveň zesvětlit nebo sjednotit. Je dobré se zaměřit na výrobky přímo určené pro pokožku s pihami.

Jak minimalizovat vznik nových pih a zamaskovat ty stávající

 • Změna životního stylu
  Kvalitnější pokožka znamená i méně problémů s pihami. Pokud se vám však tvoří, je vždy dobré přemýšlet nad délkou pobytu na slunci a kvalitní ochranou pleti.
 • Vhodně zvolený make-up
  Pokud přemýšlíte, jak se zbavit pih v obličeji a nechce se vám do žádných náročnějších řešení, pomoci s jejich zamaskováním může i vhodný make-up.

Jak se zbavit pih na specifických částech těla

Je jedno, zda potřebujete řešení na otázku, jak se zbavit pih na nose, nebo zda přemýšlíte, jak se zbavit pih na těle. Nabízí se vám možnosti od přírodních až po ty, které se dělají odborně v kosmetických salonech. Záleží na tom, co osobně preferujete vy.

Jak se rychle zbavit pih?

Zkuste to s námi. Mezoterapie nebo laserová terapie vám s problémem mohou efektivně pomoci.

Omyly a mýty o odstranění pih

Při odstranění pih doma vždy dbejte na vaši bezpečnost a zdraví. Ne všechny rady, které jsou na internetu, jsou dobré a neškodné. Jedním z největších prohřešků, který svému zdraví můžete udělat, je poslechnout internetové rady o ustřihnutí pihy doma. To opravdu nedělejte!

05 (9)

Závěr

Jak se tedy zbavit pih? Hlavně šetrně. Vždy je lepší nechat odstranění na odbornících, než se o to pokoušet sami doma. V kosmetických salonech jako je Ketrin Esthetic ví, jak na ně. Efektivní pomoc nabízí například IPL terapie. Stav vaší pleti zlepší i chemické peelingy nebo mezoterapie.

V žádném případě se však doma nesnažte zbavit se mateřských znamének. Ta by měl vždy nejdříve vidět oborník. I co se týče domácích receptů a babských rad, buďte opatrní. Ne všechny fungují a jsou opravdu šetrné k pokožce.


Chcete se zbavit pih na těle odborně, šetrně a bezpečně?

V Ketrin Esthetic jsme tu pro vás.