fbpx

Chcete-li krásnou pleť, tak bez informací o tom, jak hydratovat pleť, se určitě neobejdete. Jak se o pleť staráte, se projeví nejen v daném okamžiku, ale i později, kdy už pleť začne stárnout. Pokud chcete mít pokožku co nejdéle pružnou a jasnou, měla by být hydratace vaší pokožky jedním ze základních bodů, na které se bude soustředit. 

Chcete vědět, jak nejlépe hydratovat pleť? Nechte si poradit od odborníků. Profesionální hloubková hydratace pleti navrátí vaší pokožce svěžest.

Chcete-li krásnou pleť, tak bez informací o tom, jak hydratovat pleť, se určitě neobejdete. Jak se o pleť staráte, se projeví nejen v daném okamžiku, ale i později, kdy už pleť začne stárnout. Pokud chcete mít pokožku co nejdéle pružnou a jasnou, měla by být hydratace vaší pokožky jedním ze základních bodů, na které se bude soustředit. 

Chcete vědět, jak nejlépe hydratovat pleť? Nechte si poradit od odborníků. Profesionální hloubková hydratace pleti navrátí vaší pokožce svěžest.

Základní principy hydratace pleti - jak funguje, příznaky, příčiny a význam správné hydratace

✓ Jak funguje hydratace pleti

Chcete-li, aby ve vašem těle fungovalo všechno přesně tak, jak má, je potřeba dbát i na dostatečnou hydrataci. A to nejen v podobě dodržování pitného režimu.

Pro to, aby pokožka plnila svůj účel, tedy aby vás chránila před nepříznivými vlivy vnějšího světa, je nutné, aby byla dostatečně hydratovaná i ona. Jen tak jsou buňky schopné obnovy a správné funkce.

✓ Příznaky dehydratované pleti

Dehydratovaná pokožka je náchylná k poškození i rychlejšímu stárnutí. Buňky se totiž nedokáží účinně obnovovat. 

Jak se dehydrovaná pleť projevuje?

 • Suchou a šupinatou pokožkou
 • Matným vzhledem
 • Zvýšenou tvorbou vrásek
 • Pocitem pnutí kůže
 • Zvýšenou citlivostí pokožky
 • Hrubší texturou kůže

✓ Jaké jsou příčiny dehydratace pleti?

 • Životní styl a strava
 • Prostředí, ve kterém žijeme
 • Stres
 • Typ kůže - některé typy pleti jsou na dehydrataci náchylnější než jiné
 • Nevhodná péče o pokožku - ať už se jedná o používání čistících produktů obsahující přemíru agresivních složek až po dlouhé koupele či časté mytí rukou ve velmi teplé vodě

✓ Význam hydratace pleti - proč je hydratace tak důležitá?

 • Předchází tvorbě vrásek
 • Reguluje tvorbu mazu
 • Chrání před oxidačním poškozením
 • Rozjasňuje mdlou pleť
 • Posiluje kožní bariéru

✓ Tipy pro péči o mastnou pleť a její hydratace

Jak hydratovat mastnou pleť? Určitě ne tím, že hydrataci budete vynechávat. Dehydratovaná pleť se mastí ještě více. Pokud v tomto okamžiku sáhnete po kosmetice, která pleť bude dále vysušovat, pokožce tím ještě více ublížíte.

A co na mastnou pleť použít? Nejdůležitější je pravidelné dennodenní čištění, používání pleťových tonik a lehkých krémů, které jsou přímo určeny pro hydrataci mastné pleti.

Ptáte se, jak rychle hydratovat pleť, aby byla zase jemná a pružná?

Profesionální ošetření bude účinnější než klasická domácí hydratace pleti.

Nejlepší estetické postupy jak hydratovat pleť

Pokud vás zajímá, jak zvýšit hydrataci pleti či jak hydratovat pleť zevnitř, nejlepší možností jsou profesionální estetické postupy. Ty nabízejí možnosti a efektivitu, kterou běžnou péčí nikdy nedosáhnete.

✓ Mezoterapie

Mezoterapie je moderní metoda, která vám nastartuje tvorbu kolagenu, ale zlepší i stav vašich jizviček či strií. Pokožka se vám omladí a projasní. Jak hydratovat suchou pleť? Třeba pomocí této procedury. 

✓ Ošetření pleti Nutri Peptide

Pokud vás zajímá, jak hydratovat mastnou pleť, ošetření pleti Nutri Peptide může být řešením. Pomocí přírodních látek nastartuje regenerační procesy ve vaší pokožce. Toto luxusní ošetření obnoví jas i pružnost pleti a dodá jí mladiství vzhled. Vhodná je nejen pro mastnou, ale pro suchou, zralou či dehydratovanou pleť. 

✓ Hydrafacial čištění pleti

Hydrafacial čistění pleti zanechá pokožku nejen krásně hydratovanou, ale i vyčištěnou. Dokáže totiž vyčistit póry, odstranit nečistoty a pomocí aplikace účinných hydratačních látek vyživit pokožku. Pomáhá i na akné a zjizvenou tkáň. 

✓ Recovery ošetřující kúra

Ke skvělé hydrataci pokožky vám pomůže i recovery ošetřující kúra

✓ New age ošetřující kúra

Pokožku omladí, projasní i hydratuje také New age ošetřující kúra. I díky ní získáte pocit, že jste o pár let mladší a pokožka pružnější. 

✓ Nanojehličková terapie

Jak hloubkově hydratovat pleť? Nanojehličková terapie dokáže pomocí ultrajemných jehliček vaši pleť omladit i hydratovat.

✓ Kyslíková terapie

Pomocí kyslíku se zlepší proces syntézy kolagenu a elastinu a zmírní projevy stárnutí. I ona dokáže pleť intenzivně hydratovat a zlepšit její strukturu.

Mezi další možnosti, které v rámci otázky, jak nejlépe hydratovat pleť, můžete podstoupit, patří například:

 • ošetřující kůry s masáží, podle typu pleti
 • nanojehličkování s hydratačním koktejlem a zlatou alginátní maskou
 • neinvazivní mezoterapie

Jak nejlépe hydratovat pleť?

Zkuste podstoupit profesionální metody, které dodají vaší pokožce jiskru.

Optimální hydratace pleti závisí na vašem věku

Přemýšlíte o tom, jak doma hydratovat pleť tak, aby bylo vaše počínání co nejúčinnější a pleť co nejkrásnější? Důležité není jen užívání kvalitních přípravků vhodných pro váš typ pleti. Pro optimální hydrataci je potřeba dívat se i na váš věk. Každá etapa života totiž potřebuje trochu jinou péči. A čím dříve začnete, tím delší dobu se budete moci těšit z pevné, pružné a mladistvé pokožky.

 • 20-30 let - vaše pleť je zatím ve skvělé kondici. Důležitý je hlavně dostatek spánku a pravidelná hydratace pleti. 
 • 30-40 let - v tomto období už je potřeba začít se pokožce věnovat více. Chcete-li vaši pleť projasnit, je potřeba dodat jí kolagen a retinol. Ať už v kvalitních přípravcích nebo v podobě mnohem účinnější estetických profesionálních procedur. 
 • 40-50 let - to, co vaše pokožka potřebuje, je revoluční niacinamid. Proniká hluboko do pokožky a dokáže odstranit známky stárnutí pleti. 
 • 50-60 let - v tuto dobu nezapomínejte na peptidy. Dokáží vylepšit schopnosti regenerace pokožky.
 • 60 a více let - nepřestávejte v péči o svoji pokožku. Čím více se budete starat, tím lépe bude vypadat. I chyby mládí jdou pomocí efektivních kúr napravit.
hz (3)

Jaké jsou další postupy pro hloubkovou hydrataci pleti

✓ Jak hydratovat pleť zevnitř?

Pomůže správný pitný režim a pestrá strava. Nejlepší je vypít kolem 2 litrů vody denně. Pamatujte, že kafe není nápoj, a proto ho do svého pitného režimu nezapočítávejte.

I zdravá strava vám může pomoci k tomu, jak hydratovat pleť doma. Prospěšná je konzumace rybího tuku a ryb, ovesných vloček, másla a ořechů. Ze zeleniny je vhodná brokolice, mrkev a listová zelenina. Pokud máte rádi ovoce, tak si dopřejte broskve či meruňky.

✓ Používání správné kosmetiky pro hydrataci pleti

I při používání kosmetiky byste si měli dávat pozor. 

 • Důležité je používat tu kvalitní. Kyselina hyaluronová pomáhá hloubkové hydrataci pleti. 
 • Vhodné jsou i minerální vody ve spreji či hydratační masky. 
 • Pozor dejte na make-up a odličovací přípravky. Mohou pleť vysušovat. 
 • Pomůže i používání kvalitních hydratační krémů a emulzí určených pro váš typ pleti. 
 • Kosmetické mlhy poskytují dlouhotrvající hydrataci a zlepšují tak celkový stav i obranyschopnost pleti.

✓ Antioxidanty

Oxidativní stres může způsobit to, že pleť předčasně stárne. Antioxidanty neutralizují volné radikály a působí i jako ochrana proti slunečnímu záření. Zaměřte se proto na produkty, které obsahují: 

 • vitamín C nebo E,
 • beta-karoten,
 • koenzym Q10,
 • resveratrol.

✓ Co ještě může v případě dehydratované pleti pomoci

 • Pití ovocných a zeleninových smooties či šťáv z čerstvých plodů. Dopřejete své pleti nejen pořádnou porci vody, ale i vitamínů a minerálů. 
 • V zimě používejte v místnostech zvlhčovače vzduchu. Při suchém vzduchu, který většinou vzniká při topení, se pleť mnohem snáze vysušuje. 
 • Dostatečně pijte. 6-8 sklenic vody či jiného neslazeného nápoje by mělo udržet vaši pleť pružnější a krásně hydratovanou.

Trápí vás unavená a mdlá pleť?

Dodejte vaší pleti potřebnou výživu a hydrataci. Pokud chcete mít zářivou pleť, stačí se objednat na jednu z našich unikátních procedur.

Jak hydratovat pleť - babské rady

Je dobré si uvědomit, že babské rady a tradiční tipy na hydrataci pleti mohou být zajímavé, ale ne vždy poskytují spolehlivá a vědecky ověřená řešení.

Péče o pleť a udržení její hydratace jsou důležité pro zdravou pokožku. Když hledáte způsoby, jak udržet svou pleť hydratovanou, mějte na paměti několik základních principů.

Pít dostatečné množství vody je základem pro udržení vnitřní hydratace těla. Kromě toho zdravá strava bohatá na ovoce, zeleninu a potraviny s vysokým obsahem vody může pomoci udržet hydrataci zevnitř.

Celkově je péče o pleť a hydratace individuální záležitostí, a proto je dobré brát rady z tradičních zdrojů jako inspiraci, ale věnovat pozornost také vědecky ověřeným metodám a individuálním potřebám vaší pokožky.

5

Nechte o svou pleť pečovat odborníky

Dosáhnete vynikajících a viditelných výsledků během krátké chvíle.

Hydratační rutina a tipy pro optimální výsledky

Základem správné ranní a večerní péče o pleť jsou tyto 3 kroky.  

 1. Čištění pleti
 2. Tonizace pleti
 3. Hydratace pleti

Jednou do týdne by měla být provedena exfoliace pleti - tedy odstranění odumřelých buněk pomocí peelingu. V létě dbejte na správné a časté použití ochranných opalovacích krémů. Důležitá je i znalost typu pleti. Podle toho by se měly pořizovat kvalitní přípravky pro péči o pokožku

Závěr

Pokud chcete mít jasnou a mladistvou pleť po co nejdelší dobu, hydratace je základ. Aby byla co nejúčinnější, vždy by se měly kupovat jen kvalitní výrobky, které budou odpovídat vašemu typu pleti. I mastná pleť totiž potřebuje tu správnou hydrataci.

Každé ráno a večer byste měli postupovat podle těchto tří kroků - pleť vyčistit, tonizovat a pak hydratovat. Použít můžete jak kvalitní krémy, tak produkty založené na čistě přírodních složkách. Oživit pleť mohou i pleťové vody, správný pitný režim a pestrý jídelníček.

0 (2)
b3 (1)

Pokud chcete dosáhnout opravdu skvělých a viditelných výsledků, pomoci mohou i různé estetické procedury. V Ketrin Esthetic nabízíme velkou škálu možností, jak pleť hydratovat a omladit.

Odborná péče se vám v tomto případě určitě vyplatí. Profesionální ošetření dodá vaší pleti výživné látky, ale pomůže odstranit i jemné vrásky či jizvičky. Pomozte si k lepší pokožce.

Odborná péče může být skvělým doplňkem k domácí péči o pleť

Vaše pokožka se vám odvděčí pružností a mladistvým vzhledem.