fbpx

Pro tento typ pleti jsou typické rozšířené póry, černé tečky, pupínky a vysoká úroveň lesku, zejména v tzv. T-zóně. Za všemi těmito znaky stojí nadměrná tvorba séba produkovaného mazovými žlázami. Lámete si hlavu s tím, jak všechny tyto nedostatky vyřešit a dostat produkci kožního mazu pod kontrolu? Máme pro vás několik tipů, co na mastnou pleť skutečně fungují. 

Nechte svou pokožku znovu zářit zdravím. Profesionálové v Ketrin esthetic centr vám s touto proměnou pomohou.

Pro tento typ pleti jsou typické rozšířené póry, černé tečky, pupínky a vysoká úroveň lesku, zejména v tzv. T-zóně. Za všemi těmito znaky stojí nadměrná tvorba séba produkovaného mazovými žlázami. Lámete si hlavu s tím, jak všechny tyto nedostatky vyřešit a dostat produkci kožního mazu pod kontrolu? Máme pro vás několik tipů, co na mastnou pleť skutečně fungují. 

Nechte svou pokožku znovu zářit zdravím. Profesionálové v Ketrin esthetic centr vám s touto proměnou pomohou.

Co na mastnou pleť - příčiny a její hlavní znaky

Asi vás nepřekvapí, že za nadměrně mastící se pleť může přílišná aktivita mazových žláz. Proč je však jejich funkce abnormální? V první řadě je odpovědí genetika. Existuje však celá řada dalších faktorů, vnitřních i vnějších, které se na problému podílejí a stav pleti zhoršují. Mezi ty nejvýznamnější patří:

  • Nezdravý životní styl včetně stravovacích návyků 
  • Změny na hormonální úrovni
  • Deprese a stresové situace
  • Nedostatek vitamínů (především B2 a B5)
  • Nadměrná konzumace alkoholu, kouření
  • Nevhodné kosmetické přípravky
  • Stres, nedostatečný odpočinek 
  • Medikace
  • Změna počasí (mráz)
0ket (11)
0ket (7)

Jak poznat mastnou pleť?

Na první pohled ji prozradí typicky lesklý vzhled, zejména v tzv. T-zóně, kde je výskyt mazových žláz vyšší. Správně zvolený make-up bude na mastné pleti držet dobře, a schová všechny nedostatky.

Nicméně schovat nestačí, o mastnou pokožku je potřeba pravidelná profesionální péče a vhodně zvolená domácí péče.

Mezi další znaky patří rozšířené póry. V nich se bakterie a nečistoty mohou lehce usazovat, což vede ke vzniku černých teček. Mastná pokožka má sklony k zanícení a tvorbě začervenalých pupínků - akné.

V případech silného zánětu může infekce poškodit tkáň a vést ke vzniku jizviček, či pigmentových skvrn.

Jak fungují mazové žlázy a proč jsou důležité?

Ač to nemusí být vždy zřejmé, mazové žlázy plní řadu velmi důležitých funkcí. Udržují pleť jemnou, chrání před vysycháním a posilují její ochrannou bariéru. Výrazně podporují i pružnost pokožky.

Pokud tedy máte mastný typ pleti, vězte, že se u vás její stárnutí viditelně projeví mnohem později. Klíč ovšem spočívá ve zmíněné rovnovážnosti. Pokud je tvorba mazu v normálu, má na pleť pozitivní vliv. Jestliže se vymkne kontrole, může být příčinou dalších nepříjemných problémů.

0ket (6)

Nevěřte tomu, že pro krásu se musí trpět

Vyzkoušejte si péči o pleť v našem salonu a zjistíte, že i příjemné procedury přináší úžasné výsledky.

Odborné metody péče o mastnou pleť

Péče o mastnou pleť by měla být především komplexní a pravidelná. Základem je vhodně nastavená domácí péče. Opravdový rozdíl ale mohou do neměnného stavu pokožky, léčby akné a boje s dalšími nedostatky vnést profesionální ošetření. Jaká jsou pro tento typ pleti vhodná? Ta, která se zaměřují na hloubkové čištění pleti a hydrataci, zklidňují ji a dodávají jí potřebné vitamíny. 

Výborným pomocníkem je například vitamín C, který přispívá k rychlejšímu uhašení probíhajících zánětů, zároveň pomáhá tón pleti sjednotit. Zapomínat bychom neměli ani na vitamíny skupiny B, které přispívají k obnově kožních buněk.

Nadměrná produkce kožního mazu může být obranným mechanismem pleti při nedostatečné hydrataci. Právě mezoterapie se právně zvoleným koktejlem, řeší tento problém velmi efektivně.

Ačkoliv tato procedura není vhodná pro ty, co je právě trápí aktivní akné, je ideálním prostředkem pro ošetření následků tohoto kožního onemocnění.

Poradí si s jizvičkami, jenž po silném akné mohou na pleti zůstat. Iniciuje regenerační procesy, sjednotí barvu pleti a zvýšená produkce kolagenu pomůže vyhladit její reliéf. 

Čistota je základním předpokladem pro zdravou pleť. Karbonový peeling určený pro její hloubkovou očistu je proto procedurou přímo tvořenou pro tento typ pleti. Jak probíhá?

Nejprve se provede laserový peeling pro odstranění odumřelých buněk a nečistot a pro podporu obnovy buněčných mechanismů.

Na pokožku se následně aplikuje maska s aktivním uhlím, která pleť vyčistí, sjednotí a rozzáří. Narozdíl od chemického peelingu, po této proceduře nedochází k šupinatění pokožky v následujících dnech. Doba rekonvalescence je prakticky nulová. 

Biorepeel CL3

Co na mastnou pleť opravdu pomáhá? Rady a osvědčené postupy pro zdravou pokožku obrázek 7

Ošetření Biorepeel CL3 v sobě kombinuje několik typů prospěšných kyselin, které mají omlazující účinek, úspěšně bojují s projevy akné a jím způsobeným zjizvením a hyperpigmentací.

Efekt spočívá v mírném odlupování pokožky, kterému sekunduje podpora procesů biosyntézy a novotvorby buněk. Výhodou tohoto postupu je, že ho lze použít i na pleť, ktera trpí akutní či komedogenní formou akné.

Ester C ošetřující kůra

Co na mastnou pleť opravdu pomáhá? Rady a osvědčené postupy pro zdravou pokožku obrázek 9

Volné radikály nejenže přispívají k rychlejšímu stárnutí pleti, mohou také poškodit mazové žlázy a zvýšit produkci kožního mazu.

Vitamín C je jeden z nejsilnějších antioxidantů, který je nutné do péče o mastnou pleť zařadit. Jeho zvýšený příjem činí pokožku odolnější vůči bakteriálním infekcím a působí preventivně proti vzniku zanícených vřídků.

Ošetření pleti Nutri Peptide

Co na mastnou pleť opravdu pomáhá? Rady a osvědčené postupy pro zdravou pokožku obrázek 11

Luxusní ošetření pleti Nutri Peptide s výtažkem z mořských řas přináší pleti tolik důležité vitamíny B, C a E. Kyselina mléčná a glykolová navíc pokožku zbaví odumřelých buněk, postarají se o její hloubkové čištění a urychlení procesů buněčné obnovy.

Je pravdou, že výše uvedené složky jsou součástí kosmetických produktů určených pro mastnou pleť. Možná si proto říkáte, zda není zbytečné je takto zdvojovat.

Během profesionální procedury jsou však tyto látky mnohem koncentrovanější a působí hlouběji. Jejich účinek je proto v porovnání s efektem kosmetiky podstatně silnější. 

Nevíte si s péčí o mastnou pleť rady?

Konzultujte postup s kosmetickými specialisty v Ketrin esthetic centr. Vybereme vám domácí péči a profesionální ošetření, která vaše pokožka potřebuje.

Pravidelná péče o mastnou pleť je základem úspěchu

Správně nastavenou ranní i večerní rutinu by měla doplňovat speciální ošetření. Ta je vhodná provádět několikrát do týdne. Jaké kroky do svého režimu zahrnout?

Denní rutina

✓ Čištění

Péče o jakýkoliv typ pleti by měla vždy začínat jejím důkladným čištěním. Za pomoci vhodných produktů pokožku zbavte nečistot, bakterií, potu a odumřelých částeček kůže. Přípravky vybírejte jemné, nekomedogenní a bez alkoholu.

Nikdy si obličej neoplachujte horkou nebo příliš studenou vodou - v obou případech by to vedlo k podráždění. Na závěr pleť osušte, ale netřete, čistým ručníkem.

✓ Tonizace

Použitím tonika s neutrálním pH zklidníte podráždění a pleť připravíte na další péči; díky němu aktivní složky aplikovaných produktů proniknou do pokožky hlouběji.

Při výběru se soustřeďte na antibakteriální a zklidňují složky. Doporučit lze zejména ti s obsahem kyseliny salicylové.

✓ Hydratace

Jak pleť hydratovat? Zevnitř i navenek! Vnitřní hydratace tvoří až 70 % a nejlépe ji zajistíte dodržováním pitného režimu. Tu vnější pak svěřte jemnému hydratačnímu krému. V ideálním případě by měl obsahovat matující složky a látky snižující tvorbu séba.

Vyhněte se naopak příliš intenzivním krémům s hutnou konzistencí, které by pleť zatěžovaly. Stranou nechte také produkty s komedogenními látkami, byť mají skvělé hydratační vlastnosti. Příkladem je třeba kakaové máslo.

✓ Osvojení si správných návyků

Mnoho zvyků, které i nevědomky provádíme každý den, může stav pleti zhoršit. Jedním z nich je časté dotýkání se pleti, to napomáhá šíření bakterií. Velmi podobné je to i s padáním vlasů do obličeje. Pleti příliš nesvědčí ani dlouhodobý pobyt v klimatizovaném prostředí se suchým vzduchem.

Snažte se proto tyto aktivity omezit. Naopak můžete adaptovat delikátní odstranění přebytečného mazu v průběhu dne. K jeho odsátí můžete použít speciální absorpční papírky s obsahem rýžového škrobu.

Speciální péče

✓ Exfoliace

Dvakrát, maximálně třikrát týdně proveďte pleťový peeling, ideálně večer před spaním. Pleť zbavíte odumřelých kožních šupinek, nečistot a olejů, které by se jinak nahromadily v pórech a vytvořily ideální prostředí pro bakterie.

Vyhněte se příliš agresivním prostředkům a jejich necitlivé aplikaci (tření, drhnutí). Spíše je do pokožky jemně vmasírujte a pak opláchněte.

✓ Pleťové masky

Jednou až dvakrát do týdne si můžete dopřát také čisticí pleťovou masku. Opět platí, že byste se měli soustředit na zklidňující a antibakteriální složky, ať už používáte masku domácí, nebo profesionální kosmetický produkt.

Masku je vhodné zařadit do své pečující rutiny po provedení peelingu, kdy je pleť nejlépe připravena přijmout všechny její aktivní látky.

Životní styl a strava pro zdravou pleť

Kvalitní kosmetika a správná péče jsou jen částí strategie pro řešení problémů s pletí. Někdy je nutné provést také změny v oblasti životního stylu a stravování. Váš jídelníček by měl být vyvážený a bohatý na vitamíny skupiny B.

V hojné míře je najdete v mléčných výrobcích, vajíčkách, listové zelenině, ovoci, droždí a pšeničných klíčcích.Omezit byste měli ostrá a smažená jídla nebo příliš slané potraviny. Ty produkci mazových žláz aktivně podporují.

Vyhněte se rovněž alkoholu a kouření, které pokožku vysušuje. Mějte na paměti, že činnost mazových žláz negativně ovlivňuje hektický životní styl a stres, proto nezapomínejte na odpočinek.

0ket (8)

Spolehněte se v otázce péče o mastnou pleť na opravdové odborníky

Svěřte svou krásu specialistům v Ketrin Esthetic Centr.

Babské rady a přírodní prostředky pro mastnou pleť

Péče o mastnou pleť vyžaduje zvážení přírodních možností s obezřetností. Některé byliny a ingredience, jako je citron, med, aloe vera a tea tree, mohou pomoct. Je ale třeba si uvědomit, že ne všechny babské rady jsou vhodné pro všechny typy pleti. Konkrétně by mohly nastat problémy, pokud nebudete postupovat opatrně.

Příkladem může být rozšířený cukrovo-citronový peeling, kde nadměrné množství citronové šťávy může způsobit hyperpigmentaci. Toto jsou přesně ty okamžiky, kdy zvážit konkrétní potřeby a odbornou radu je naprosto zásadní.

I přes známé a populární babské rady, zvažte, zda jsou pro vás vhodné a vždy pamatujte, že konzultace s odborníkem na péči o pleť je nejbezpečnějším způsobem, jak vybrat vhodnou péči pro váš jedinečný typ pleti.

Závěrečné shrnutí problematiky péče o mastnou pleť

Pro to, abyste drželi přirozenou tvorbu mazu pod kontrolou, je třeba celostní přístup. Kvalitní kosmetika pro domácí péči a profesionální ošetření jsou základem, který se mnohdy neobejde bez dalších změn v oblasti výživy a životního stylu obecně.

Vaše kosmetická rutina by měla být konzistentní; pamatujte si, že klíčem k úspěchu je právě pravidelnost.

Základním pilířem péče o mastnou pleť je její čištění, hydratace a zklidnění. Vždy používejte takové kosmetické přípravky, které jsou speciálně určené pro tento typ pleti - bez alkoholu, dalších dráždivých a komedogenních složek.

Pokud si sami nevíte s péčí o pleť rady, potřebujete poradit s výběrem domácí pečující kosmetiky nebo byste ji chtěli doplnit o profesionální procedury, neváhejte se v této otázce obrátit na Ketrin Esthetic Centr.

Po pečlivé analýze vám připravíme strategii na míru vašim potřebám.

0ket (3)

Vaše cesta za krásnou zdravou pletí začíná za dveřmi našeho studia

Přijďte nás navštívit.