fbpx

Otázka jak se zbavit jizev po akné může pro mnoho lidí představovat velké trápení. Tyto pozůstatky na obličeji či dalších částech těla jsou často zdrojem pošramoceného sebevědomí a jejich maskování a snaha o odstranění je časově náročná. Naštěstí existuje řada metod a produktů, která vám v boji s jizvami po akné pomohou a přiblížíte se díky nim svému snu o hladké a bezchybné pokožce.

Najděte pro sebe ideální proceduru a získejte znovu hladkou a zdravě vypadající pokožku. Nyní je správný čas se s jizvami po akné vypořádat!

Otázka jak se zbavit jizev po akné může pro mnoho lidí představovat velké trápení. Tyto pozůstatky na obličeji či dalších částech těla jsou často zdrojem pošramoceného sebevědomí a jejich maskování a snaha o odstranění je časově náročná. Naštěstí existuje řada metod a produktů, která vám v boji s jizvami po akné pomohou a přiblížíte se díky nim svému snu o hladké a bezchybné pokožce.

Najděte pro sebe ideální proceduru a získejte znovu hladkou a zdravě vypadající pokožku. Nyní je správný čas se s jizvami po akné vypořádat!

Příčiny, jak vznikají jizvy po akné a jejich typy

Nejčastější příčinou vzniku jizviček po akné je porucha při hojení pokožky. Když je výskyt akné spojen s nedostatečným či nesprávným hojením dochází k trvalejšímu poškození kůže, jehož následkem jsou právě jizvy. Existují však i další faktory, které vznik jizev ovlivňují jako je závažnost akné, vyšší zánětlivost, nevhodné zacházení s akné, nedostatečná péče o pokožku či genetické faktory.

Rozlišení typů jizev po akné a jejich charakteristika

 • Atrofické jizvy - jedná se o prohloubené jizvy, které vznikají, když se kůže nedostatečně hojí a tvorba kolagenu je narušena v důsledku zánětu souvisejícího například právě s akné. Tento typ jizev se projevuje jemným prohloubením nebo důlky v kůži. Atrofické jizvy bývají náchylné k vnějším vlivům a je třeba je před nimi chránit.
 • Hypertrofické jizvy - tyto jizvy jsou oproti okolní pokožce vyvýšené a vznikají nadměrnou tvorbou kolagenu v průběhu hojení ran po akné. Hypertrofické jizvy mají většinou červené zbarvení a mohou být citlivé, bolestivé či svědivé na dotyk.
0 (4)
0 (6)
 • Akné keloidní jizvy - tento typ jizev vzniká rozšířením jizev hypertrofických, jejich vznik má tedy opět na svědomí nadměrná tvorba kolagenu. Jizvy mívají červeno-fialové zbarvení, které časem světlá a vyskytují se na větších plochách pokožky. 
 • Pigmentace - akné může na kůži zanechat nejen jizvy, ale také pigmentové skvrny v různých odstínech od růžové, červené až po hnědou. Tyto skvrny vznikají nadměrnou tvorbou melaninu (pigmentu, jež určuje barvu naší pleti), která je způsobena regenerací kůže po zánětu. Čím závažnější zánět byl, tím výraznější může být následná pigmentace pleti.

Profesionální metody odstranění jizev po akné a jejich léčba

V této části článku se zaměříme na profesionální metody léčby akné a způsoby odstranění jizev po akné, kterých existuje celá řada.

Jedná se o proceduru, při níž jsou do kůže vpracovány látky, které stimulují tvorbu kolagenu a pomáhají tak léčbě poškozené zjizvené pokožky. Jedná se o neinvazivní metodu, jejímž výsledkem je hladká a zdravá pokožka.

Tato metoda se používá k odstranění vrchní vrstvy pokožky, což stimuluje regeneraci kůže a vyhlazuje vzhled jizviček po akné. Existuje několik druhů chemického peelingu dle jeho hloubky a účinných složek, které jsou využity pro váš konkrétní případ. Správnou kombinaci vám připraví odborníci v estetickém centru.

Inovativní metoda, která kombinuje exfoliaci a regeneraci kůži pomocí kyselin enzymů a peptidů. Jedná se o šetrnou, zcela neinvazivní a bezbolestnou metodu bez použití přístrojů.

Jedná se o IPL ošetření, které přímo působí na jizvy po akné a podporuje hojení kůže. Ošetření je bezbolestné, pro dokonalý účinek je vhodné jej opakovat několikrát dle doporučení odborníků.

Spojuje jehličky a radiofrekvenci pro obnovu pleti. Tato metoda může redukovat jizvy po akné tím, že podporuje tvorbu kolagenu a elastinu, zlepšuje texturu kůže a regeneruje postižené oblasti.

✓ Ultrazvuková špachtle

Tato metoda využívá zvukové vlny, které stimulují tvorbu kolagenu a urychlují tak hojení. Jizvy po akné však neodstraňuje. K dispozici je také metoda využívající světelné vlny nazývaná Fotorevuje.

Nechte svou pokožku opět zazářit a zbavte se jizev po akné díky širokému spektru dostupných procedur

Začněte cestu k dokonalé pleti ještě dnes.

Co na jizvy po akné - krémy, přípravky a séra na redukci jizev po akné

Kromě profesionálně prováděných metod na odstranění jizev po akné je na trhu i množství kosmetických přípravků, které pomáhají následky akné redukovat.

✓ Krém na jizvy po akné

Jednou z nejčastěji používaných možností pro redukci jizev po akné jsou krémy. Tyto krémy jsou obvykle bohaté na hydratační složky a speciální účinné látky, které pomáhají zlepšovat vzhled jizev. Některé z nich obsahují retinol, jež obnovuje pokožku, jiné např. kyselinu hyaluronovou vhodnou k vyhlazení pleti.

✓ Sérum na jizvy po akné

Sérum je další možností, po níž je možné při léčbě jizev po akné sáhnout. Séra mají vysokou koncentraci účinných látek a pronikají hlouběji do pokožky. Séra vhodná na jizvy obsahují kyselinu salicylovou, která pomáhá snižovat zánět či vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu a zlepšuje tak elasticitu kůže.

✓ Mast na jizvy po akné

Masti jsou hustší a koncentrovanější přípravky než jsou krémy. Masti často obsahují silikon, který vytváří ochrannou vrstvu na povrchu pokožky a pomáhá zlepšovat texturu a pigmentaci jizev.

✓ Silikonový gel na jizvy

Tyto gely jsou oblíbené pro svou schopnost redukovat vzhled jizev. Vytvářejí ochranný film, který zabraňuje ztrátě vlhkosti a chrání jizvu před vnějšími vlivy. Silikonové gely jsou bezbarvé a snadno se aplikují.

✓ Olej na jizvy po akné

I některé oleje mají na redukci jizev vliv. Například olej z růže má regenerační vlastnosti a pomáhá zlepšovat texturu a barvu jizev. Tea tree oil je známý svými protizánětlivými vlastnostmi, díky nimž pomáhá redukovat zarudnutí v oblasti jizev. Většina olejů ale ucpává póry, proto doporučujeme, abyste se pro výběr vhodných produktů pro daný typ pleti obrátili na naší specialistku.

Výhody a nevýhody jednotlivých produktů

Každý z výše uvedených produktů má své výhody a nevýhody. 

 • Krémy jsou obvykle lehké a snadno se aplikují, ale jejich účinnost může být obzvláště u hlubších jizev omezená. 
 • Séra mají vyšší koncentraci účinných látky, často jsou však spojeny s vyšší cenou. 
 • Masti jsou vhodné na hluboké jizvy, ale mohou být mastnější a hůře aplikovatelné. Nejsou tedy úplně ideálním řešením při otázce, co na mastnou pleť
 • Silikonové gely nemusí být vhodné pro všechny druhy jizev a oleje vyžadují díky svému zcela přírodnímu složení častou aplikaci.
0 (3)
srdfh

Výběr vhodného přípravku na základě typu jizev

Při výběru vhodného přípravku na redukci jizev po akné je důležité zvážit typ jizvy, které chcete ošetřit. Na povrchové jizvy jsou vhodnější krémy a séra. Pro hlubší jizvy spíše produkty s retinolem, kyselinami a peptidy.

Samotná domácí péče ale problémy s jizvami nevyřeší. Je důležité si uvědomit, že pro viditelné výsledky musí být produkty pravidelně a dlouhodobě užívány a je ideální se při jejich výběru dobře informovat, zda jsou pro vás vhodné.

Jizvy po akné a babské rady

Pokud jde o jizvy po akné, je důležité být obezřetný při používání babských rad a domácích postupů. Jizvy po akné mohou být pro mnoho lidí estetickým problémem a hledání správné péče je klíčové, ale ne všechny rady a recepty z minulosti jsou bezpečné nebo efektivní.

Některé babské rady mohou zahrnovat používání citronové šťávy nebo jiných kyselých látek, které mohou pokožku podráždit a způsobit více problémů. Masáže nebo tření pokožky s hrubými materiály také mohou zhoršit stav jizev nebo způsobit podráždění.

Pokud máte jizvy po akné a chcete je zlepšit, je vhodné konzultovat je s odborníkem na péči o pleť. Moderní dermatologie nabízí různé postupy a produkty, které mohou pomoci zlepšit vzhled jizev, včetně chemických peelingů či mezoterapie. Tyto metody jsou vyvinuty na základě vědeckých důkazů a mohou poskytnout efektivní výsledky.

Pamatujte, že každá pokožka reaguje jinak, a co funguje pro jednoho, nemusí fungovat pro druhého. Konzultace s profesionálem vám pomůže najít individuální řešení pro vaše specifické potřeby a problémy s jizvami.

Babské rady mohou být lákavé

Ale rozhodně ne 100% účinné, pokud však chcete mít jistotu, že se jizev po akné zbavíte jednou provždy, zvolte si některou z našich ověřených procedur.

Prevence jizev po akné

Je třeba dodržovat několik zásad, abyste vzniku jizev po akné předešli:

 1. Nedotýkejte se pupínků - pro prevenci vzniku jizev je důležité omezit manipulaci s pupínky. Vytlačování nebo škrábání může způsobit hlubší zánět a poškození pokožky. Snažte se být trpěliví a nechte pupínek, aby se zahojil přirozeně.
 2. Dodržujte správnou hygienu - důležitým aspektem pro prevenci vzniku jizev je udržování správné hygieny. Pravidelně jemně čistěte pleť, vyhněte se používání agresivních produktů, hrubých hadříků a žinek. Důkladné odstranění nečistot pomáhá minimalizovat záněty a riziko vzniku jizev.
 3. Nepřehánějte to s peelingy - nadměrné užívání peelingů může poškodit pokožku a zvýšit riziko vzniku jizev. Zvolte jemný exfoliační prostředek odpovídající vašemu typu pleti a nepoužívejte ho více než dvakrát týdně.
 4. Ochrana před slunečním zářením - sluneční záření může zhoršit stav hojení jizev. Je důležité používat krémy s dostatečnou SPF ochranou, kterými se minimalizuje riziko hyperpigmentace.
 5. Včasné řešení - pro prevenci je důležité včas začít s řešením problémů, nedělat si doma hloubkové čištění, které může způsobit hluboké jizvy. Je stokrát lehčí jizvám předcházet, než je řešit a žádné domácí způsoby na akné bohužel nepomáhají.
0 (5)
0 (1)

Když nepomůžou domácí metody, je na čase Kosmetolog

Pokud domácí metody při snaze o minimalizaci jizev po akné nepomáhají, je čas vyhledat pomoc odborníka. Kosmetolog může poskytnout vhodné profesionální ošetření a doporučit postupy, které s léčbou jizev pomohou.

Můžete s ním rovněž probrat léčebné metody jako jsou chemické peelingy, mikrojehličková radiofrekvence, microneedling, neinvazivní mezoterapie či IPL v závislosti na závažnosti jizev a typu pleti.

Jak zakrýt jizvy po akné a jak je zesvětlit

Pokud chcete jizvy zakrýt dočasně, určitě je možné sáhnout po make-upu. Volte vhodný krycí make-up, který pomůže jizvy vyplnit a minimalizovat největší nerovnosti pleti. Před aplikací je důležité pleť řádně hydratovat a nanést na ní primer. Make-up nanášejte houbičkou či štětcem a vytvořte tak potřebnou vrstvu. Na problematickou pleť je vhodné vybírat make-up v lékárně nebo se poradit s kosmetologem. Důležité je také pleť po použití make-upu řádně vyčistit.

Pro zesvětlení jizev po akné existuje několik možností. Jednou z nich je použití produktů s kyselinou glykolovou nebo retinolem. Tyto složky pomáhají exfoliovat pokožku a podporují obnovu buněk, což vede k zesvětlení jizev. Pravidelné používání těchto produktů vzhled jizev postupně zlepšuje. Důležité je také chránit pleť před slunečním zářením a užívat ochranné opalovací krémy.


Naši odborníci jsou vám k dispozici

A rádi vám v rámci konzultace připraví personalizovaný plán pro odstranění jizev po akné. Neváhejte se na nás obrátit.

Jak se zbavit jizev po akné - diskuze

Pro rady, jak se zbavit jizev po akné můžete zamířit i na diskuzní fóra. Uživatelky doporučují zajít za dermatologem a léčit jizvy dle jeho uvážení na základě individuálních potřeb.

Mnohé doporučují chemický peeling či léčbu laserem, je však třeba počítat s určitou rekonvalescencí, zejména po laseru bývá kůže několik dní zarudlá, citlivá a musí být dobře chráněna před přímým slunečním zářením.

Pro domácí ošetření většina uživatelek doporučuje produkty s vysokou koncentrací kyseliny glykolové a užívání kosmetiky pořízené v lékárně, která je řádně dermatologicky testována.

ujhfj
Beauty,Woman,Face,With,Perfect,Smooth,Skin.,Young,Model,Applying

Závěr

Zbavit se jizev po akné není jednoduchý úkol, ale existuje množství účinných metod, které vám pomohou dosáhnout hladké a bezchybné pokožky. K dispozici jsou profesionální metody jako chemický peeling, mikrojehličková radiofrekvence, neinvazivní mezoterapie, microneedling nebo IPL.

Další možností jsou kosmetické přípravky jako krémy, gely, masti a séra či babské rady, které se zaměřují zejména na čistě přírodní produkty. Důležitá je také prevence proti vzniku jizev po akné.

Neváhejte se svěřit do rukou našich odborníků z Ketrin Esthetic

Kteří vám poskytnou pomoc a rady, jak jizvy po akné eliminovat na základě vašich individuálních potřeb. Získejte krásnou a hladkou pokožku, kterou si zasloužíte!