fbpx

OŠETŘENI PŘISTROJEM ADENA

ADENA

Přístroj ADENA (intenzivní pulzní světlo) je špičkové zařízení francouzské společnosti Eurofeedback, které využívá revoluční metody v oblasti selektivní fotokoagulace a má víceúčelové použití v kosmetologii. Společnost Eurofeedback patří k renomovaným globálním výrobcům (patnáct světových patentů) a je světovou jedničkou v oblasti depilace.

Působením tepla se stáhnou kolagenová vlákna v cévní stěně, v důsledku čehož žilka odumře a v průběhu 7-10 dnů se zcela vstřebá. Kolikrát je třeba proceduru opakovat záleží na dané ploše a hustotě žilek. Zpravidla se ošetření opakuje 2-4x vždy jednou za 4 týdny. Jako vedlejší účinek může občas dojít k jemnému zčervenání, otokům, či vzácně i k puchýřům. Krátce po zákroku může žilka nabýt tzv. plastického vzhledu, popřípadě ztmavnout či zčervenat po obvodu. Během jednoho či dvou dnů by mělo dojít k jemnému ztmavení. Občas vznikne stroupek, který se po několika dnech přirozeně odloupne - rozhodně jej neodlupujte sami! První ošetření nemusí přinášet výrazný efekt, ten vzroste až s ošetřeními následujícími.

Pruběh ošetřeni

Jak probíhá ošetření IPL?
Celé ošetření zajišťují speciálně vyškolení odborníci. V průběhu procedury bude mít klient nasazeny ochranné brýle. Nejprve je na ošetřované místo aplikován zvláštní gel, který jednak umožňuje hladký přenos světla, a také cílovou oblast zchlazuje. Na ošetřované místo se přitiskne optický aplikátor, který vypálí světelný záblesk. Klient bude cítit lehké štípnutí a pocit tepla, který po proceduře přejde v krátkodobé mírné pálení.

PO OŠETŘENÍ může dojít k reakci kůže, která se zpravidla sestává z mírného zčervenání, jemného otoku pórů, skvn či pocitu mírného pálení podobného spálení od slunce. Tyto vedlejší účinky zpravidla zmizí v průběhu několika hodin či jednoho dne, zcela vzácně pak mohou trvat až tři dny. V případě hyperpigmentace se mohou objevit i jemné stroupky. Občas může dojít i ke změně pigmentace právě při tvorbě stroupků či puchýřků a následném necitlivém zacházením s nimi. Žádné z těchto komplikací ale nejsou trvalé a s postupem času samy přejdou.

Jak pečovat a starat se o pokožku po ošetření

  1. Po ošetření je nutné daná místa po dobu přinejmenším dvou týdnů chránit před opalováním, ať již přirozeným či umělým. Pokud se nemůžete pohybu na slunci vyhnout, používejte alespoň opalovací krém s faktorem 50.
  2. Po dobu jednoho týdne se vyvarujte horké lázně či návštěvy sauny. Po sprše či koupeli příliš netřete kůži ručníkem!
  3. Nedrbejte ani neškrábejte ošetřená místa, vyvarujte se také peelingu či lufy. Riskujete tím průnik bakterií do čerstvě zcitlivělé pokožky.
  4. Na ošetřená místa lze po ošetření IPL nanášet vybranou kosmetiku, která zabrání či alespoň omezí nepříjemné reakce.
  5. Podrážděná místa je možné chladit a tak zklidňovat.

Co se bude po ošetření IPL - epilaci dít?
K vypadání chloupků na ošetřeném místě dojde až po několika dnech, kdy jim přestane zničený prostor vlasových pochev, umístěných v hloubce 1-5 mm, nabízet oporu. Přesto ale mohou ještě rašit další chloupky, nacházející se momentálně v telogenní klidové fázi (jedná se o fázi růstového cyklu chlupu před jeho vypadnutím), které posléze přejdou do anagenní růstové fáze.

Jaká pravidla je nutno dodržovat?
Likvidace nechtěného ochlupení za pomoci přístroje ADENA je velice šetrné a rozhodně nebude zasahovat do vašeho osobního života, ať se již jedná o běžný výkon pracovních činností či volnočasových aktivit. Jediné, v čem se bude nutno omezit, je opalování a dlouhodobý pobyt na slunci či návštěva solária. Další zbytečné vystavení pokožky vlivu UV záření v době hojení zvyšuje riziko vedlejších účinků, jako je spálení či změna pigmentace. Pakliže si necháte ošetřit větší část těla, vyvarujte se pobytu na slunci pokud možno co nejvíce, a v každém případě (to platí i pro menší zákroky) chraňte dotčená místa silným opalovacím krémem (ideálně faktor 50).

Nakolik je redukce ochlupení trvalá?
Kvalitně zvládnuté ošetření za pomoci přístroje ADENA by vás mělo zbavit až 100% veškerých chloupků. Chloupky jsou touto procedurou skutečně definitivně odstraněny, neboť při ní dochází ke zničení kmenových buněk kořínků, čímž se zabraňuje jakémukoliv dalšímu růstu.

Jaké jsou ohlasy na tento přístroj?
Naše produkty pocházejí od francouzské firmy Eurofeedback, která patří v oboru fotoepilace a systémů pulzního světla nejen k evropské, nýbrž ke světové špičce. V oblasti IPL vlastní 17 celosvětových patentů. My sami pak spolupracujeme s předními kosmetickými centry a naši pracovníci jsou vždy důkladně proškolováni, takže dlouhodobě poskytují špičkovou kvalitu služeb, úspěšné výsledky i zasvěcené poradenství.

    Nezanedbávejte svůj vzhled

    Udělejte něco pro krásu. Čas vrátit nedokážeme, ale mladistvý lesk a pružnost Vaší pokožky ano. Na nic nečekejte a objednejte se na tuto proceduru třeba ihned!